Hala Laboratoria
Przyszłości CRPK

CRPK logo CRPK logo
Laboratoria przyszłości Laboratoria przyszłości
Kontrast Czcionka
  • w dniach 23.11-22.12

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych zaprasza na niezwykły wernisaż. Odwiedzający będą mogli obejrzeć prace takich artystów jak Wiesław Smużny, Jerzy Kalina, Michał Bogucki, Ludwika Ogorzelec i Jacek Kucharczyk. Nieodłącznym elementem przy oglądaniu ich prac, będzie skomponowana na wystawę muzyka Aleksandra Kościowa.

Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających od 23 listopada do 22 grudnia w Warszawie na ulicy Mińskiej 65 w sali kolumnowej. Ekspozycję można oglądać od środy do niedzieli w godzinach 10:00-17:00. Wstęp jest bezpłatny!

Tytuł „Jeśli zamilkniesz, kamienie wołać będą” podkreśla konieczność otwartej wypowiedzi przeciwko złu, a także roli artystów w tym zakresie. Samo wydarzenie nawiązuje do scenariuszowych wystaw Janusza Boguckiego, który wraz z Niną Smolarz realizował twórcze przedsięwzięcia w przestrzeniach nieoficjalnych w latach 1983-1993. Oprócz tego istotną postacią związaną z tematyką wystawy jest Jerzy Nowosielski, współpracujący z Boguckim malarz, który zasłynął nie tylko swoją pracą artystyczną, ale też wypowiedziami na temat dobra i zła w sztuce oraz na świecie.

Termin:
Od środy do niedzieli w dniach 23.11-22.12 w godzinach 10:00-17:00 (wstęp wolny).

Miejsce:
Warszawa, ulica Mińska 65, sala kolumnowa.

Zapraszamy!

Wspieramy działania polskich branż kreatywnych

Chcesz nam pomóc? Masz pomysł na wsparcie branż kreatywnych? 

Zachęcamy do kontaktu