Hala Laboratoria
Przyszłości CRPK

CRPK logo CRPK logo
Laboratoria przyszłości Laboratoria przyszłości
Kontrast Czcionka

Start w Gamedev to innowacyjny w skali kraju projekt Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, dający unikatową szansę osobom planującym swoją karierę w branży producentów gier wideo, na nabycie niezbędnych kompetencji. Dlaczego unikatową? Ponieważ warsztaty prowadzone są stacjonarnie przez znawców z branży i dostępne dla każdego.

  • 4 312przepracowanych godzin
  • 380osób zainspirowanych

Dla osób planujących swoją karierę w branży producentów gier wideo

Rekrutacja uczestników do projektu była otwarta co oznacza, że każdy, kto chciał zgłębić tajniki tworzenia gier, bez wyjątku, może wziąć udział w projekcie. W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby młode dopiero planujące swoją karierę zawodową jak i osoby mające bagaż doświadczeń zawodowych, ale dążące do przebranżowienia. Jedynym kryterium kwalifikacji do udziału w projekcie jest poziom motywacji.

Weekendowe zjazdy szkoleniowe, w trakcie których kursanci zgłębili tajniki pracy w gamedevie

W ramach programu w wybranych miastach na terenie całej Polski przeprowadziliśmy weekendowe zjazdy szkoleniowe, w trakcie których kursanci zgiłębili tajniki pracy w gamedevie: charakterystyka gracza i projektowanie gier, budowanie mechaniki gry, tworzenie scenariuszy, implementacja gotowych assetów graficznych i muzycznych czy programowanie gier na silniku Unity.

Za nami pierwsza, pilotażowa edycja projektu w 2022 roku, podczas której zajęcia prowadzono w trzech miastach: Częstochowie, Kłobucku i Lublinie.

 
Wspieramy działania polskich branż kreatywnych

Chcesz nam pomóc? Masz pomysł na wsparcie branż kreatywnych? 

Zachęcamy do kontaktu