Hala Laboratoria
Przyszłości CRPK

CRPK logo CRPK logo
Laboratoria przyszłości Laboratoria przyszłości
Kontrast Czcionka

Ruszył “Program Wsparcia Gier Wideo” tworzony przez Centrum Rozwoju Projektów Kreatywnych i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PWGW wspiera wszystkich twórców gier (także tych początkujących) i daje możliwość na pozyskanie środków zarówno na gry wideo na etapie prototypowania, jak również na etapie ich produkcji - budżet programu wynosi 5 milionów złotych.

Celem Programu Wsparcia Gier Wideo, jest pomoc finansowa dla projektów dotyczących rozwoju istniejących już produktów lub stworzenia od podstaw nowych gier.

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz pełen regulamin składania wniosków znajduje się na stronie www.crpk.pl/projekty/pwgw

Program wspiera tworzenie prototypów kulturowych gier wideo, które następnie będą mogły posłużyć twórcom do poszukiwania inwestora, by zrealizować na ich podstawie pełnowartościowy produkt.

W ramach programu, CRPK poszukuje ambitnych twórców gier, których projekt skierowany będzie na stworzenie prototypu gry lub rozwijanie kulturowych gier wideo w fazach „poprototypowych”, w zakresie projektowania, produkcji i testowania, z wyłączeniem dystrybucji i promocji gotowych do sprzedaży produktów.

Do kogo kierowany jest “Program Wsparcia Gier Wideo”? 

“Program Wsparcia Gier Wideo” to inwestycja w rozwój szczególnie utalentowanych, kreatywnych i ambitnych polskich producentów kulturowych gier wideo. W ten sposób program wspiera tworzenie prototypów gier oraz rozwijanie produkcji istniejących już prototypów lub produktów do pełnowartościowej gry. Dzięki dofinansowaniu, uczestnicy programu “Program Wsparcia Gier Wideo” będą mogli przetestować mechanikę obiektów, mających wpływ na przebieg rozgrywki oraz dokonać oceny, czy gra w wystarczającym stopniu wciąga odbiorcę, by widoczny był sens tworzenia jej pełnej wersji.

Uprawnionymi do składania wniosków w programie są:

  • podmioty prowadzące działalność gospodarczą wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do Krajowego Rejestru Sądowego z zastrzeżeniem, że na dzień składania wniosku działalność gospodarcza nie może być zawieszona,
  • organizacje pozarządowe.

W ramach otwartego konkursu eksperci wybiorą projekty, które zostaną dofinansowane kwotą od 20 000 zł do 400 000 zł.

  • Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 20 000 zł.
  • Maksymalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 400 000 zł.

Wszystkich zainteresowanych stworzeniem swojej gry, lub rozwinięciem już powstałej rozgrywki, zapraszamy do składania wniosków do 30 marca 2023 r.

Aktualności

07 październik 2023

O rozwoju fabuły w grach słów kilka

Dzisiaj, w dniu rozdaniu nagród CEEGA, przedstawiamy wam drugi artykuł, w którym przybliżymy wam historię fabuły w grach.

06 październik 2023

O historii grafiki słów kilka

W związku z nadchodzącym rozdaniem nagród CEEGA publikujemy dla was dwa krótkie artykuły, które przybliżą wam historię różnych aspektów branży gier. Pierwszy znajdziecie poniżej, drugi natomiast będziecie mogli przeczytać już jutro.

06 marzec 2023

Rusza I edycja Predator Games

największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych 

22 luty 2023

Ruszył nabór wniosków do programu dotacyjnego CRPK

skierowanego do podmiotów działających w branżach kreatywnych.

09 styczeń 2023

Rodzinne kolędowanie w CRPK

Multimedialne widowisko o Bożym Narodzeniu oraz wspólne śpiewanie polskich tradycyjnych kolęd w wyjątkowej atmosferze.

Wspieramy działania polskich branż kreatywnych

Chcesz nam pomóc? Masz pomysł na wsparcie branż kreatywnych? 

Zachęcamy do kontaktu