Hala Laboratoria
Przyszłości CRPK

CRPK logo CRPK logo
Laboratoria przyszłości Laboratoria przyszłości
Kontrast Czcionka

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych to instytucja kultury, której nadrzędnym celem jest wspieranie i promowanie działań polskich przemysłów kreatywnych na niespotykaną dotąd w Polsce skalę.

W swoich działaniach Centrum skupia się na wspieraniu polskiego gamedevu, filmu, muzyki, sztuk plastycznych i użytkowych. 

Dlaczego są one tak ważne dla polskiej gospodarki? 

Ponieważ mają bezpośrednie przełożenie na tzw. „gospodarkę kreatywną” stanowiącą sektor gospodarki oparty przede wszystkim o dwa kluczowe filary w postaci kreatywności oraz kapitału intelektualnego. To właśnie one stanowią w tym sektorze podstawowy czynnik wytwórczy, o którego rozwój dba CRPK poprzez swoje programy edukacyjne, grantowe a także wydarzenia specjalne. Należy także pamiętać, że ze względu na swój charakter gospodarka kreatywna stanowi jeden z kluczowych kierunków dla gospodarki przyszłości opartego o rozwój otaczających nas technologii oraz cyfryzację. 

Jak w tej sytuacji przedstawia się z kolei aspekt kulturowy? 

Projekty tworzone w ramach programów CRPK stanowią wartościowy nośnik polskich wartości kulturowych, które np. w postaci gier mogą przekraczać granice naszego kraju pomagając promować polską kulturę narodową na całym globie.

Chcesz nam pomóc?

Masz pomysł? 
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Aktualności

07 październik 2023

O rozwoju fabuły w grach słów kilka

Dzisiaj, w dniu rozdaniu nagród CEEGA, przedstawiamy wam drugi artykuł, w którym przybliżymy wam historię fabuły w grach.

06 październik 2023

O historii grafiki słów kilka

W związku z nadchodzącym rozdaniem nagród CEEGA publikujemy dla was dwa krótkie artykuły, które przybliżą wam historię różnych aspektów branży gier. Pierwszy znajdziecie poniżej, drugi natomiast będziecie mogli przeczytać już jutro.

06 marzec 2023

Rusza I edycja Predator Games

największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych 

22 luty 2023

Ruszył nabór wniosków do programu dotacyjnego CRPK

skierowanego do podmiotów działających w branżach kreatywnych.

22 luty 2023

Wystartował “Program Wsparcia Gier Wideo”

skierowany do branży GameDev. W puli jest aż 5 mln złotych dotacji dla twórców gier.

Wspieramy działania polskich branż kreatywnych

Chcesz nam pomóc? Masz pomysł na wsparcie branż kreatywnych? 

Zachęcamy do kontaktu